Katalogi centralne

Katalogi centralne umożliwiają przeszukiwanie zasobów wielu bibliotek jednocześnie.

NUKAT – www.nukat.edu.pl

Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny zbiera i udostępnia dane o zasobach ponad 130 polskich bibliotek naukowych i akademickich. Opisy w katalogu obejmują różne typy dokumentów – książek, czasopism, nagrań dźwiękowych, druków muzycznych, filmów, kartografii, ikonografii, dokumentów życia społecznego oraz starych druków.

KARO - http://karo.umk.pl/

KaRo (katalog rozproszony), stworzony w 2001 r. przez  Tomasza Wolniewicza z UMK w Toruniu, pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek. KaRo należy traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT.

KATALOGI CENTRALNE BN - http://mak.bn.org.pl/w3.htm

Biblioteka Narodowa zbiera informacje o książkach zagranicznych oraz czasopismach polskich i zagranicznych gromadzonych w polskich bibliotekach. Informacje te są udostępniane za pośrednictwem katalogów dostępnych na stronie BN.

WORLDCAT - www.worldcat.org

Centralny katalog światowy, pozwalający za pośrednictwem jednej wyszukiwarki przeszukiwać zbiory bibliotek znajdujących się na całym świecie. Po wyszukaniu interesującego materiału zostaje wyświetlona informacja, gdzie znajduje się najbliższa biblioteka posiadająca daną pozycję w swoich zbiorach.

 

Godziny otwarcia

Czytelnia:  
poniedziałek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Wypożyczalnia:  
poniedziałek: 9:30 - 17:00
wtorek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Fonoteka:  
poniedziałek, środa, czwartek: 9:30 – 15:30
   
wtorek, piątek: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30