Katalogi kartkowe

Oprócz katalogu elektronicznego w bibliotece są dostępne także katalogi kartkowe. W katalogach tych są zarejestrowane pozycje zakupione przed lipcem 2014 roku i od tej pory nie są już uzupełniane. Należy z nich korzystać tylko w przypadku, gdy poszukiwana pozycja nie została znaleziona w katalogu komputerowym ALEPH. 

 

 • WYPOŻYCZALNIA:
  • Alfabetyczny katalog kartkowy nut
   – karty w katalogu są uporządkowane alfabetycznie wg kompozytorów i dalej, wg tytułów. W przypadku zbiorów zawierających kompozycje wielu autorów, na karcie podany jest tytuł zbioru. Katalog został zeskanowany i jego cyfrowa wersja jest dostępna w internecie na stronie: http://www.katalog-kartkowy.chopin.edu.pl/
  • Rzeczowy katalog kartkowy nut
   – katalog rzeczowy opiera się na wewnętrznej klasyfikacji nut wg obsady wykonawczej.
  • Alfabetyczny katalog kartkowy książek
   – karty w katalogu są uporządkowane alfabetycznie wg autorów lub, w przypadku prac zbiorowych, tytułów książek.
  • Rzeczowy katalog kartkowy książek
   – katalog rzeczowy opiera się na wewnętrznej klasyfikacji książek. Jest on przydatny wtedy, gdy poszukujemy książki z danego zakresu tematycznego, a nie znamy autora i tytułu. 

 

 •  CZYTELNIA:
  • Alfabetyczny katalog kartkowy książek  katalog książek przechowywanych w czytelni i pracowni.
  • Rzeczowy katalog kartkowy książek i czasopism 
   – katalog książek przechowywanych w czytelni i pracowni, w którym karty są ułożone wg wewnętrznej klasyfikacji działowej. Wykaz działów jest dostępny przy wejściu do czytelni i stanowi podstawę ułożenia księgozbioru w czytelni.
  • Alfabetyczny i rzeczowy katalog prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich
    w katalogu znajdują się karty wszystkich prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich, znajdujących się w zbiorach Biblioteki Głównej UMFC. Biblioteka nie gromadzi prac licencjackich, stąd też brak ich opisów w katalogu. Lista tytułów prac licencjackich jest udostępniana przez bibliotekarzy pracujących w czytelni na życzenie.
  • Katalog rękopisów i cimeliów 
   – ten katalog znajduje się w pracowni i jest udostępniany na życzenie. Został on również zeskanowany i jest dostępny w internecie, na stronie: http://www.katalog-kartkowy.chopin.edu.pl/

Godziny otwarcia

Czytelnia:  
poniedziałek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Wypożyczalnia:  
poniedziałek: 9:30 - 17:00
wtorek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Fonoteka:  
poniedziałek, środa, czwartek: 9:30 – 15:30
   
wtorek, piątek: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30