Aktualności

Z przykrością informujemy, że w związku z bieżącą sytuacją epidemiczną
Biblioteka UMFC w Warszawie będzie nieczynna 
od poniedziałku 15 czerwca do odwołania.

 

  • Drogim DYPLOMANTOM przypominamy o obowiązku zwrotu wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych przed ukończeniem studiów. W związku z tym nadal przyjmowane będą zwroty materiałów bibliotecznych od studentów ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich. 
    • KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU I FORMY REALIZACJI ZWROTU - w tym celu prosimy o kontakt z Wypożyczalnią - mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 22 2789 271.
  • Materiały zwracane do Biblioteki będą poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym terminie zostaną zdjęte z konta czytelnika. 

 

Pozostałych Czytelników informujemy, że terminy zwrotu materiałów, które przypadały na okres od 12.03 do 30.06 zostaną przesunięte na 30.09.2020 r.

 

Nadal realizowane są zamówienia na bezpłatne skanowanie wskazanych fragmentów książek, nut i czasopism, złożone przez studentów, doktorantów i pracowników UMFC za pośrednictwem imiennej poczty w domenie chopin.edu.pl (chopin.edu.pl, stud.chopin.edu.pl, adm.chopin.edu.pl).

Można złożyć zamówienie na skany z większości materiałów zgromadzonych w Bibliotece UMFC, z wyjątkiem prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich oraz niektórych innych materiałów o statusie „Udostępniany specjalnie” (decyzję podejmuje dyżurujący bibliotekarz).

Jednocześnie informujemy, że Biblioteka UMFC nie udziela zezwoleń na publikację oraz nie odpowiada za dalsze wykorzystanie materiałów reprodukowanych ze swoich zbiorów biblioteki, a podlegających ochronie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83).

 

Wciąż zachęcamy do korzystania z baz online (szczegóły w zakładce e-źródła), Bibliotekarze zaś pozostają do Państwa dyspozycji za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz pod bibliotecznymi numerami telefonów. Zachęcamy do kontaktu!  

 

 


Wprowadzone regulacje są zgodne z zasadami bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19 ustalonymi przez Kanclerza UMFC w Instrukcji działania umożliwiającej bezpieczną realizację zajęć i indywidualne korzystanie z infrastruktury Uczelni w Warszawie i w Białymstoku.

 

 

Zachęcamy do korzystania z zasobów online. Od maja 2020 dostępna jest nowa baza online - platforma IBUK Libra. Znajdują się na niej znakomite książki naukowe z zakresu muzyki, muzykologii, estetyki muzycznej, pedagogiki muzycznej. Pełną listę dostępnych tytułów można obejrzeć bezpośrednio na platformie. 

 

 

Informacje o danych dostępowych do IBUK Libra, a także pozostałych licencjonowanych baz danych – Alexander Street - Classical Scores LibraryGrove Music Online oraz Naxos Music Library, a także czasopism Wychowanie Muzyczne oraz Medical Problems of Performing Artists – można otrzymać wysyłając e-mail na wyżej wymienione adresy poczty elektronicznej.

Zachęcamy też do skorzystania z czasowego dostępu (tylko do 30.06.2020) do bazy RILM Abstracts of Music Literature with Full Text (aby otrzymać login i hasło należy wysłać mail do biblioteki). 

Zdalny dostęp do baz jest możliwy jedynie dla pracowników UMFC oraz studentów i uczestników innych form kształcenia w UMFC. Więcej informacji o bazach online w zakładce E-Źródła.

 

 

Z radością informujemy, że uruchomiony został dostęp do bazy GROVE MUSIC ONLINE. Jest to jedno z najlepszych dostępnych źródeł informacji z zakresu światowej muzyki.

Baza zawiera pełne teksty z następujących publikacji:

  • The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2nd edition (29 volumes, 2001)
  • The New Grove Dictionary of Jazz, 2nd edition (3 volumes, 2002)
  • The New Grove Dictionary of Opera (4 volumes, 1992)
  • The Norton Grove Dictionary of Women Composers (1 volume, 1994)
  • The Grove Dictionary of American Music, 2nd edition (8 volumes, 2013; in process)
  • The Grove Dictionary of Musical Instruments, 2nd edition (5 volumes, 2014; in process)

Baza jest też na bieżąco uzupełniana o nowe artykuły.

Dostęp do bazy możliwy jest ze wszystkich urządzeń podłączonych do sieci uczelni (także po wi-fi).

 

Zachęcamy do korzystania!

 

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece Głównej UMFC!

 

Academica to obecnie ponad 2,8 mln publikacji, z których już można korzystać

W CZYTELNI UMFC NA PRZEZNACZONYM DO TEGO CELU KOMPUTERZE.

Więcej informacji w zakładce e-źródła.

Godziny otwarcia

Czytelnia:  
poniedziałek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Wypożyczalnia:  
poniedziałek: 9:30 - 17:00
wtorek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Fonoteka:  
poniedziałek, środa, czwartek: 9:30 – 15:30
   
wtorek, piątek: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30