Aktualności

Informujemy, że od wtorku 2 czerwca Biblioteka UMFC wznawia usługę wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych (nuty, książki, płyty).

 • Wszystkie wypożyczenia i zwroty realizowane są w Wypożyczalni (także zamówienia płyt CD i DVD). Czytelnia i fonoteka pozostają nieczynne do odwołania, niedostępne dla czytelników są też stanowiska komputerowe w Wypożyczalni.

 

 • Wypożyczalnia w Warszawie jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku od 9.30 do 15.00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dn. 12.06.2020), jednak prosimy o każdorazowe umówienie terminu wizyty w bibliotece (mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).

 

 • Z Wypożyczalni mogą korzystać jedynie użytkownicy posiadający uprawnienia do wypożyczeń (studenci, doktoranci i pracownicy UMFC).
 • W Wypożyczalni może przebywać tylko 1 czytelnik. Pozostałe osoby prosimy o oczekiwanie przed wejściem, z zachowaniem bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami w kolejce.
 • Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz używania środków dezynfekujących przy wejściu do Wypożyczalni lub przy stanowisku obsługi czytelnika.

Zasady wypożyczeń i zwrotów:

 1. Zamówienia na książki, nuty i płyty należy składać Z DOMU za pośrednictwem katalogu elektronicznego ALEPH, ewentualnie drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (tel. 22 2789 271, w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 2. Obowiązujące limity wypożyczeń pozostają bez zmian.
 3. Materiały można odebrać z Wypożyczalni dopiero po otrzymaniu potwierdzenia realizacji zamówienia mailem. KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU WIZYTY W BIBLIOTECE (mailowo lub telefoniczne – tel. 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 4. Nie będą udostępniane na zewnątrz materiały oznaczone w katalogu statusem „Udostępniany na miejscu” oraz „Udostępniany specjalnie”. Można natomiast zamówić skany fragmentów takich materiałów*.
 5. Materiały zwracane do Biblioteki będą poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym terminie zostaną zdjęte z konta czytelnika.
 6. Zwrotów można dokonywać:
  1. osobiście w Wypożyczalni, umieszczając je w wyznaczonym miejscu. KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU WIZYTY W BIBLIOTECE (mailowo lub telefoniczne – tel. 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni);
  2. poprzez odesłanie książek pocztą na własny koszt i odpowiedzialność na adres UMFC z dopiskiem „Biblioteka”. Materiały zwracane pocztą także podlegają kwarantannie.

 

Termin zwrotu wszystkich materiałów, który przypadał na okres od 12.03 do 10.06 został przesunięty na 30.06.2020 r.

 

* Realizowane są (do odwołania) zamówienia na bezpłatne skanowanie wskazanych fragmentów książek, nut i czasopism, złożone przez studentów, doktorantów i pracowników UMFC za pośrednictwem imiennej poczty w domenie chopin.edu.pl (chopin.edu.pl, stud.chopin.edu.pl, adm.chopin.edu.pl).

Można złożyć zamówienie na skany ze wszystkich materiałów nie podlegających wypożyczaniu zgromadzonych w Bibliotece UMFC, z wyjątkiem prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich oraz niektórych innych materiałów statusie „Udostępniany specjalnie” (decyzję podejmuje dyżurujący bibliotekarz).

 

 

Zachęcamy do korzystania z zasobów online. Od maja 2020 dostępna jest nowa baza online - platforma IBUK Libra. Znajdują się na niej znakomite książki naukowe z zakresu muzyki, muzykologii, estetyki muzycznej, pedagogiki muzycznej. Pełną listę dostępnych tytułów można obejrzeć bezpośrednio na platformie. 

 

 

Informacje o danych dostępowych do IBUK Libra, a także pozostałych licencjonowanych baz danych – Alexander Street - Classical Scores LibraryGrove Music Online oraz Naxos Music Library, a także czasopism Wychowanie Muzyczne oraz Medical Problems of Performing Artists – można otrzymać wysyłając e-mail na wyżej wymienione adresy poczty elektronicznej.

Zachęcamy też do skorzystania z czasowego dostępu (tylko do 30.06.2020) do bazy RILM Abstracts of Music Literature with Full Text (aby otrzymać login i hasło należy wysłać mail do biblioteki). 

Zdalny dostęp do baz jest możliwy jedynie dla pracowników UMFC oraz studentów i uczestników innych form kształcenia w UMFC. Więcej informacji o bazach online w zakładce E-Źródła.

 

 

Z radością informujemy, że uruchomiony został dostęp do bazy GROVE MUSIC ONLINE. Jest to jedno z najlepszych dostępnych źródeł informacji z zakresu światowej muzyki.

Baza zawiera pełne teksty z następujących publikacji:

 • The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2nd edition (29 volumes, 2001)
 • The New Grove Dictionary of Jazz, 2nd edition (3 volumes, 2002)
 • The New Grove Dictionary of Opera (4 volumes, 1992)
 • The Norton Grove Dictionary of Women Composers (1 volume, 1994)
 • The Grove Dictionary of American Music, 2nd edition (8 volumes, 2013; in process)
 • The Grove Dictionary of Musical Instruments, 2nd edition (5 volumes, 2014; in process)

Baza jest też na bieżąco uzupełniana o nowe artykuły.

Dostęp do bazy możliwy jest ze wszystkich urządzeń podłączonych do sieci uczelni (także po wi-fi).

 

Zachęcamy do korzystania!

 

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece Głównej UMFC!

 

Academica to obecnie ponad 2,8 mln publikacji, z których już można korzystać

W CZYTELNI UMFC NA PRZEZNACZONYM DO TEGO CELU KOMPUTERZE.

Więcej informacji w zakładce e-źródła.

Godziny otwarcia

Czytelnia:  
poniedziałek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Wypożyczalnia:  
poniedziałek: 9:30 - 17:00
wtorek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Fonoteka:  
poniedziałek, środa, czwartek: 9:30 – 15:30
   
wtorek, piątek: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30