Aktualności

Informujemy, że od poniedziałku 14 września Biblioteka UMFC wznawia usługę wypożyczeń materiałów bibliotecznych (nuty, książki, płyty).

 • Wszystkie wypożyczenia realizowane są w Wypożyczalni (także zamówienia płyt CD i DVD). Czytelnia i fonoteka pozostają nieczynne do odwołania, niedostępne dla czytelników są też stanowiska komputerowe oraz katalogi kartkowe w Wypożyczalni. 

 

 • Wypożyczalnia w Warszawie jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku od 9.30 do 15.00, jednak konieczne jest każdorazowe umówienie terminu wizyty w bibliotece (mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).

 

 • Z Wypożyczalni mogą korzystać jedynie użytkownicy posiadający uprawnienia do wypożyczeń (studenci, doktoranci i pracownicy UMFC).
 • W Wypożyczalni może przebywać tylko 1 czytelnik. Pozostałe osoby prosimy o oczekiwanie przed wejściem, z zachowaniem bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami w kolejce.
 • Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz używania środków dezynfekujących przy wejściu do Wypożyczalni.

 

Zasady wypożyczeń i zwrotów:

 1. Zamówienia na książki, nuty i płyty należy składać Z DOMU za pośrednictwem katalogu elektronicznego ALEPH, ewentualnie drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (tel. 22 2789 271, w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 2. Obowiązujące limity wypożyczeń pozostają bez zmian.
 3. Materiały można odebrać z Wypożyczalni dopiero po otrzymaniu potwierdzenia realizacji zamówienia mailem. KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU WIZYTY W BIBLIOTECE (mailowo lub telefoniczne – tel. 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 4. Nie będą udostępniane na zewnątrz materiały oznaczone w katalogu statusem „Udostępniany na miejscu” oraz „Udostępniany specjalnie”. Można natomiast zamówić skany fragmentów takich materiałów*.
 5. Materiały zwracane do Biblioteki będą poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym terminie zostaną zdjęte z konta czytelnika.
 6. Zwrotów można dokonywać:
  1. osobiście, umieszczając zwracane materiały na wózku bibliotecznym umieszczonym na przeciwko portierni przy wejściu do UMFC;
  2. poprzez odesłanie książek pocztą na własny koszt i odpowiedzialność na adres UMFC z dopiskiem „Biblioteka”. Materiały zwracane pocztą także podlegają kwarantannie.

 

Termin zwrotu wszystkich materiałów, który wypadał po 12.03 został przesunięty na 30.09.2020 r.

 

* Realizowane są (do odwołania) zamówienia na bezpłatne skanowanie wskazanych fragmentów książek, nut i czasopism oznaczonych statusem „udostępniany na miejscu" lub" na miejscu w czytelni", złożone przez studentów, doktorantów i pracowników UMFC za pośrednictwem imiennej poczty w domenie chopin.edu.pl (chopin.edu.pl, stud.chopin.edu.pl, adm.chopin.edu.pl).

Można złożyć zamówienie na skany ze wszystkich materiałów nie podlegających wypożyczaniu zgromadzonych w Bibliotece UMFC, z wyjątkiem prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich oraz niektórych innych materiałów statusie „Udostępniany specjalnie” (decyzję podejmuje dyżurujący bibliotekarz).

Jednocześnie informujemy, że Biblioteka UMFC nie udziela zezwoleń na publikację oraz nie odpowiada za dalsze wykorzystanie materiałów reprodukowanych ze swoich zbiorów biblioteki, a podlegających ochronie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83).

 

 

 

Zachęcamy do korzystania z zasobów online. Od maja 2020 dostępna jest nowa baza online - platforma IBUK Libra. Znajdują się na niej znakomite książki naukowe z zakresu muzyki, muzykologii, estetyki muzycznej, pedagogiki muzycznej. Pełną listę dostępnych tytułów można obejrzeć bezpośrednio na platformie. 

 

 

Informacje o danych dostępowych do IBUK Libra, a także pozostałych licencjonowanych baz danych – Alexander Street - Classical Scores LibraryGrove Music Online oraz Naxos Music Library, a także czasopism Wychowanie Muzyczne oraz Medical Problems of Performing Artists – można otrzymać wysyłając e-mail na wyżej wymienione adresy poczty elektronicznej.

Zachęcamy też do skorzystania z czasowego dostępu (tylko do 30.06.2020) do bazy RILM Abstracts of Music Literature with Full Text (aby otrzymać login i hasło należy wysłać mail do biblioteki). 

Zdalny dostęp do baz jest możliwy jedynie dla pracowników UMFC oraz studentów i uczestników innych form kształcenia w UMFC. Więcej informacji o bazach online w zakładce E-Źródła.

 

 

Z radością informujemy, że uruchomiony został dostęp do bazy GROVE MUSIC ONLINE. Jest to jedno z najlepszych dostępnych źródeł informacji z zakresu światowej muzyki.

Baza zawiera pełne teksty z następujących publikacji:

 • The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2nd edition (29 volumes, 2001)
 • The New Grove Dictionary of Jazz, 2nd edition (3 volumes, 2002)
 • The New Grove Dictionary of Opera (4 volumes, 1992)
 • The Norton Grove Dictionary of Women Composers (1 volume, 1994)
 • The Grove Dictionary of American Music, 2nd edition (8 volumes, 2013; in process)
 • The Grove Dictionary of Musical Instruments, 2nd edition (5 volumes, 2014; in process)

Baza jest też na bieżąco uzupełniana o nowe artykuły.

Dostęp do bazy możliwy jest ze wszystkich urządzeń podłączonych do sieci uczelni (także po wi-fi).

 

Zachęcamy do korzystania!

 

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece Głównej UMFC!

 

Academica to obecnie ponad 2,8 mln publikacji, z których już można korzystać

W CZYTELNI UMFC NA PRZEZNACZONYM DO TEGO CELU KOMPUTERZE.

Więcej informacji w zakładce e-źródła.

Godziny otwarcia

Czytelnia:  
poniedziałek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Wypożyczalnia:  
poniedziałek: 9:30 - 17:00
wtorek - piątek: 9:30 - 18:30
   
Fonoteka:  
poniedziałek, środa, czwartek: 9:30 – 15:30
   
wtorek, piątek: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30