News

Informujemy, że od poniedziałku 14 września Biblioteka UMFC wznawia usługę wypożyczeń materiałów bibliotecznych (nuty, książki, płyty).

 • Wszystkie wypożyczenia realizowane są w Wypożyczalni (także zamówienia płyt CD i DVD). Czytelnia i fonoteka pozostają nieczynne do odwołania, niedostępne dla czytelników są też stanowiska komputerowe oraz katalogi kartkowe w Wypożyczalni. 

 

 • Wypożyczalnia w Warszawie jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku od 9.30 do 15.00, jednak konieczne jest każdorazowe umówienie terminu wizyty w bibliotece (mailowo - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie - 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).

 

 • Z Wypożyczalni mogą korzystać jedynie użytkownicy posiadający uprawnienia do wypożyczeń (studenci, doktoranci i pracownicy UMFC).
 • W Wypożyczalni może przebywać tylko 1 czytelnik. Pozostałe osoby prosimy o oczekiwanie przed wejściem, z zachowaniem bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami w kolejce.
 • Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz używania środków dezynfekujących przy wejściu do Wypożyczalni.

 

Zasady wypożyczeń i zwrotów:

 1. Zamówienia na książki, nuty i płyty należy składać Z DOMU za pośrednictwem katalogu elektronicznego ALEPH, ewentualnie drogą mailową (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) lub telefonicznie (tel. 22 2789 271, w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 2. Obowiązujące limity wypożyczeń pozostają bez zmian.
 3. Materiały można odebrać z Wypożyczalni dopiero po otrzymaniu potwierdzenia realizacji zamówienia mailem. KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU WIZYTY W BIBLIOTECE (mailowo lub telefoniczne – tel. 22 2789 271 w godzinach otwarcia Wypożyczalni).
 4. Nie będą udostępniane na zewnątrz materiały oznaczone w katalogu statusem „Udostępniany na miejscu” oraz „Udostępniany specjalnie”. Można natomiast zamówić skany fragmentów takich materiałów*.
 5. Materiały zwracane do Biblioteki będą poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym terminie zostaną zdjęte z konta czytelnika.
 6. Zwrotów można dokonywać:
  1. osobiście, umieszczając zwracane materiały na wózku bibliotecznym umieszczonym na przeciwko portierni przy wejściu do UMFC;
  2. poprzez odesłanie książek pocztą na własny koszt i odpowiedzialność na adres UMFC z dopiskiem „Biblioteka”. Materiały zwracane pocztą także podlegają kwarantannie.

 

Termin zwrotu wszystkich materiałów, który wypadał po 12.03 został przesunięty na 30.09.2020 r.

 

* Realizowane są (do odwołania) zamówienia na bezpłatne skanowanie wskazanych fragmentów książek, nut i czasopism oznaczonych statusem „udostępniany na miejscu" lub" na miejscu w czytelni", złożone przez studentów, doktorantów i pracowników UMFC za pośrednictwem imiennej poczty w domenie chopin.edu.pl (chopin.edu.pl, stud.chopin.edu.pl, adm.chopin.edu.pl).

Można złożyć zamówienie na skany ze wszystkich materiałów nie podlegających wypożyczaniu zgromadzonych w Bibliotece UMFC, z wyjątkiem prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich oraz niektórych innych materiałów statusie „Udostępniany specjalnie” (decyzję podejmuje dyżurujący bibliotekarz).

Jednocześnie informujemy, że Biblioteka UMFC nie udziela zezwoleń na publikację oraz nie odpowiada za dalsze wykorzystanie materiałów reprodukowanych ze swoich zbiorów biblioteki, a podlegających ochronie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83).

 

 

THE LIBRARY IS CLOSED

UNTIL FURTHER NOTICE

 

Contact to the Library: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

FCUM students and employees can obtain a remotely acces to the following databases:

 • Alexander Street Music online: Classical Scores Library, 
 • Grove Music Online,
 • Naxos Music Lbrary,
 • journals: Wychowanie Muzyczne and Medical Problems of Performing Artists.

Please, send us a request for further details by email (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.). 

TEMPORAL ACCESS

  GROVE MUSIC ONLINE
- the authoritative resource for music research with over 52,000 articles written by nearly 9,000 scholars charting the diverse history, theory and cultures of music around the glob

Database includes:

 • The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2nd edition (29 volumes, 2001)
 • The New Grove Dictionary of Jazz, 2nd edition (3 volumes, 2002)
 • The New Grove Dictionary of Opera (4 volumes, 1992)
 • The Norton Grove Dictionary of Women Composers (1 volume, 1994)
 • The Grove Dictionary of American Music, 2nd edition (8 volumes, 2013; in process)
 • The Grove Dictionary of Musical Instruments, 2nd edition (5 volumes, 2014; in process)

The access via FCUM computers is automatic.

 

FCUM Main Library provides an acces to "Medical Problems of Performing Artists" (current issue and archives)

Medical Problems of Performing Artists is the first clinical medical journal devoted to the etiology, diagnosis, and treatment of medical and psychological disorders related to the performing arts.

We provide online access to the complete journal archives.

Acces to full texts is possible only via the FCUM computers and wifi (IP authentication).

Opening hours

Reading Room:  
Monday - Friday: 9:30 - 18:30
   
Lending Room:  
Monday: 9:30 - 17:00
Tuesday - Friday: 9:30 - 18:30
   
Sound Library:  
Monday, Wednesday, Thursday: 9:30 – 15:30
   
Tuesday, Friday: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30

 

Online databases