News

Z przykrością informujemy, że w związku z bieżącą sytuacją epidemiczną
Biblioteka UMFC w Warszawie będzie nieczynna 
od poniedziałku 15 czerwca do odwołania.

 

 • Drogim DYPLOMANTOM przypominamy o obowiązku zwrotu wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych przed ukończeniem studiów. W związku z tym nadal przyjmowane będą zwroty materiałów bibliotecznych od studentów ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich. 
  • KONIECZNE JEST UMÓWIENIE DOKŁADNEGO TERMINU I FORMY REALIZACJI ZWROTU - w tym celu prosimy o kontakt z Wypożyczalnią - mailowy This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefoniczny 22 2789 271.
 • Materiały zwracane do Biblioteki będą poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym terminie zostaną zdjęte z konta czytelnika. 

 

Pozostałych Czytelników informujemy, że terminy zwrotu materiałów, które przypadały na okres od 12.03 do 30.06 zostaną przesunięte na 30.09.2020 r.

 

Nadal realizowane są zamówienia na bezpłatne skanowanie wskazanych fragmentów książek, nut i czasopism, złożone przez studentów, doktorantów i pracowników UMFC za pośrednictwem imiennej poczty w domenie chopin.edu.pl (chopin.edu.pl, stud.chopin.edu.pl, adm.chopin.edu.pl).

Można złożyć zamówienie na skany z większości materiałów zgromadzonych w Bibliotece UMFC, z wyjątkiem prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich oraz niektórych innych materiałów o statusie „Udostępniany specjalnie” (decyzję podejmuje dyżurujący bibliotekarz).

Jednocześnie informujemy, że Biblioteka UMFC nie udziela zezwoleń na publikację oraz nie odpowiada za dalsze wykorzystanie materiałów reprodukowanych ze swoich zbiorów biblioteki, a podlegających ochronie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83).

 

Wciąż zachęcamy do korzystania z baz online (szczegóły w zakładce e-źródła), Bibliotekarze zaś pozostają do Państwa dyspozycji za pośrednictwem poczty elektronicznej (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) oraz pod bibliotecznymi numerami telefonów. Zachęcamy do kontaktu!  

 

 


Wprowadzone regulacje są zgodne z zasadami bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19 ustalonymi przez Kanclerza UMFC w Instrukcji działania umożliwiającej bezpieczną realizację zajęć i indywidualne korzystanie z infrastruktury Uczelni w Warszawie i w Białymstoku.

 

THE LIBRARY IS CLOSED

UNTIL FURTHER NOTICE

 

Contact to the Library: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

FCUM students and employees can obtain a remotely acces to the following databases:

 • Alexander Street Music online: Classical Scores Library, 
 • Grove Music Online,
 • Naxos Music Lbrary,
 • journals: Wychowanie Muzyczne and Medical Problems of Performing Artists.

Please, send us a request for further details by email (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.). 

TEMPORAL ACCESS

  GROVE MUSIC ONLINE
- the authoritative resource for music research with over 52,000 articles written by nearly 9,000 scholars charting the diverse history, theory and cultures of music around the glob

Database includes:

 • The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2nd edition (29 volumes, 2001)
 • The New Grove Dictionary of Jazz, 2nd edition (3 volumes, 2002)
 • The New Grove Dictionary of Opera (4 volumes, 1992)
 • The Norton Grove Dictionary of Women Composers (1 volume, 1994)
 • The Grove Dictionary of American Music, 2nd edition (8 volumes, 2013; in process)
 • The Grove Dictionary of Musical Instruments, 2nd edition (5 volumes, 2014; in process)

The access via FCUM computers is automatic.

 

FCUM Main Library provides an acces to "Medical Problems of Performing Artists" (current issue and archives)

Medical Problems of Performing Artists is the first clinical medical journal devoted to the etiology, diagnosis, and treatment of medical and psychological disorders related to the performing arts.

We provide online access to the complete journal archives.

Acces to full texts is possible only via the FCUM computers and wifi (IP authentication).

Opening hours

Reading Room:  
Monday - Friday: 9:30 - 18:30
   
Lending Room:  
Monday: 9:30 - 17:00
Tuesday - Friday: 9:30 - 18:30
   
Sound Library:  
Monday, Wednesday, Thursday: 9:30 – 15:30
   
Tuesday, Friday: 9:30 - 15:30
  16:00 - 18:30

 

Online databases